کاربرد مودبرد در طراحی داخلی

توسط مدیریت وبسایت گروه معماری هانس
31 بازدید

آشنایی با کاربرد مودبرد در طراحی داخلی

چنانچه تاکنون به فکر تغییر دکوراسیون منزل یا محل کارتان افتاده باشید، بدون شک با ایده های بسیار متنوع روبرو خواهید بود. البته به کارگیری ایده های خلاقانه در طراحی داخلی، کار راحتی نبوده و به ایجاد تناسب و هماهنگی میان اجرای مختلف مانند مبلمان، فرش، نورپردازی و استفاده از اکسسوری های مناسب نیاز خواهد داشت.
از این رو توصیه می کنیم برای طراحی داخلی ساختمان در بالاترین سطح جذابیت و کیفیت، از تکنیک مودبرد استفاده کنید. استفاده از این تکنیک باعث ایجاد هماهنگی میان سلایق و روحیات شما می شود. از این رو اکثر طراحان و دکوراتیوها، ضمن آشنایی با کاربرد مودبرد در طراحی داخلی از این روش برای طراحی داخلی لوکس و مطابق با نیاز کارفرما استفاده می کنند. لذا در صورتی که به طراحی دکوراسیون علاقه داشته و خواهان آشنایی با مبانی و اصول مودبرد هستید، پیشنهاد می کنیم با این مقاله از سایت گروه معماری هانس همراه باشید.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

آشنایی با مودبرد

مودبرد تکنیکی است که در آن، مجموعه کاملی از تصاویر، رنگ ها و بافت های مورد استفاده در طراحی داخلی و همچنین ایده های خلاقانه طراحان به صورت یک جا جمع آوری شده اند. لذا با کنار هم قرار گرفتن هر کدام از اجزای ذکر شده، مجموعه جذاب و الهام بخشی برای ایجاد تغییرات جذاب و متناسب در دکوراسیون داخلی ایجاد می شود.
در واقع هدف از ایجاد مودبرد برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های مختلف، بیان سلایق و احساسات افراد از طریق به نمایش گذاشتن اشیا و تصاویر است. بنابراین می توان نتیجه گرفت تشکیل هویت یک پروژه به عنوان اصلی ترین کاربرد مودبرد در طراحی داخلی شناخته می شود. چرا که با استفاده از این تکنیک می توان تصاویر مورد نظر و ایده های خام خود در طراحی داخلی را به پروژه های قابل اجرا تبدیل نمود.
لازم به ذکر است مودبرد علاوه بر طراحی داخلی، در زمینه های مختلف طراحی مد و لباس، طراحی محصول، طراحی صنعتی و … نیز کاربرد بالایی دارد.

بررسی کاربرد مودبرد در طراحی دکوراسیون داخلی | گروه معماری هانس

بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

مشخصات مودبرد باکیفیت و خوب

یکی از مهم ترین مزایای مودبرد در طراحی داخلی، تقویت ایده ها و قوه تخیل افرادی است که به تغییر دکوراسیون و استفاده از المان های جذاب و کاربردی در آن، علاقه زیادی دارند.
در واقع با استفاده از این تکنیک می توان دید مناسبی از پروژه طراحی داخلی به دست آورد. به همین دلیل بسیاری از آرشیتکت ها و طراحان داخلی، قبل از آغاز پروژه، از مودبرد متناسب با سلایق و نظرات کارفرما استفاده و در صورت رضایت کارفرما، مراحل اجرای پروژه را آغاز می نمایند.

برای آنکه مودبرد طراحی داخلی باعث افزایش جذابیت و تناسب بالا در دکوراسیون داخلی شود باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

  1. ارائه دید کامل از پروژه طراحی داخلی
  2. ارائه اطلاعات کامل در مورد جزئیات پروژه
  3. ارائه درست و اصولی هرکدام از المان های به کار رفته در طراحی داخلی
  4. ارتباط نسبی و هماهنگی بالا میان عناصر دکوراسیون

مودبرد در طراحی داخلی چه کاربردهایی دارد؟

برای آنکه بتوانید از مودبرد برای افزایش جذابیت و تناسب در دیزاین داخلی استفاده کنید باید ابتدا با کاربرد مودبرد در طراحی داخلی آشنا شوید.
به طور کلی تمام پروژه های مربوط به طراحی داخلی به ابزارهای بصری متکی می باشند. چرا که این ابزارها در نمایش کلی ویژگی ها و فضای پروژه، نقش بسزایی ایفا می کنند. از این رو استفاده از تکنیک مودبرد، به عنوان بهترین و کارآمدترین روش طراحی داخلی برای افزایش کیفیت کار معماران و طراحان می باشد.
به این ترتیب طراحان داخلی و آرشیتکت ها می توانند با استفاده از این تکنیک، سلایق و نیازهای کارفرما را شناسایی نموده و این خواسته ها به صورت علمی و استاندارد در فضای داخلی ساختمان اجرا نمایند.

از جمله مهم ترین کاربردهای مودبرد در طراحی داخلی می توان به ارائه ترکیب رنگ مناسب و جذاب میان اجزای مختلف دکوراسیون مانند مبلمان، پرده، فرش و … اشاره نمود. لذا از طریق جمع آوری و ایجاد مودبرد می توان اطلاعات کاملی در مورد نحوه اجرای دکوراسیون متناسب با نیازهای کارفرما به شیوه اصولی ایجاد و ضمن افزایش جذابیت دکوراسیون، فضای بهینه و کاربردی آن را نیز حفظ نمود.

چگونه مودبرد بسازیم؟

پس از آشنایی با کاربرد مودبرد در طراحی داخلی می توانید با رعایت نکات زیر، مودبرد بسازید:

انتخاب مکان مناسب برای مونتاژ

برای آنکه بتوانید منابع جمع آوری شده را به صورت اصولی مونتاژ کرده و در کنار هم قرار دهید، باید مکان مناسبی انتخاب نمایید. لذا در صورتی که خواهان مونتاژ منابع به صورت آنلاین هستید توصیه می شود از پینترست و یا نرم افزارهایی مانند Morpholio، Curator، JUX و Niice استفاده نمایید.

مشخص کردن پالت رنگی

یکی از روش های مطلوب برای ایجاد مودبرد، انتخاب پالت رنگی متناسب با ویژگی های هر محیط می باشد.
هر چند امکان دارد هنگام جمع آوری منابع، انتخاب هایتان تغییر نماید. اما آگاهی از تأثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی و داشتن ایده اولیه در این مسیر کمک خواهند نمود.

ویژگی های مودبرد در طراحی داخلی | گروه معماری هانس

چیدمان اصولی و دکوراسیون داخلی با قیمت مناسب

جمع آوری منابع مختلف

در این مرحله لازم است منابع مورد نظر مانند عناصر موردعلاقه، اشیا و گیاهان را به صورت یک جا و با کمک خلاقیت خود، جمع آوری نمایید.

ساخت کلاژ

در این مرحله، وسایلی که در ابتدا جمع آوری کرده اید را درکنارهم قرار دهید و با یکدیگر ترکیب نمایید. سپس با افزودن و یا حذف کردن برخی از عناصر به یک ایده کلی برسید و کلاژ مورد نظر را بسازید.

مرور مطالب و اجزای مودبرد

مرور اجزای مودبرد به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین کننده در روند ادامه پروژه محسوب می شود. پس توصیه می کنیم زمان کافی برای اتمام این مرحله را در نظر داشته و از طولانی بودن آن نگران نشوید.

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

کاربرد مودبرد در طراحی داخلی بسیار گسترده بوده و تنها به دکوراسیون سبک دیزاین خاصی مربوط نیست. لذا با توجه به سلایق و نیازهای خود می توانید نسبت به ساخت مودبرد اختصاصی برای طراحی داخلی ساختمان استفاده نمایید. همچنین اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با مشاوران و طراحان گروه معماری هانس در ارتباط بوده و بهترین و جذاب ترین دیزاین داخلی را با استفاده از تکنیک مودبرد اجرا نمایید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید