۸ نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما

توسط تحریریه گروه معماری هانس
21 بازدید

آشنایی بیشتر با ۸ نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما

در حال حاضر بعضی از دلایل موجب شده است تا خانه ها کوچک تر بشوند. برای مثال کمبود فضای ساخت و ساز، افزایش جمعیت و بالا رفتن قیمت ها از دلایلی هستند که خانه ها را به سمت کوچک شدن سوق داده اند.
به همین دلیل در شهر ها مخصوصا شهر های بزرگ آپارتمان هایی با متراژ کوچک ساخته می شوند که ممکن است افراد ساکن در آن خانه، بخواهند محیط منزل خود را بزرگتر از اندازه معمول نشان دهند. از این رو این افراد می توانند با رعایت کردن بعضی از نکات فضای خانه را بزرگ تر از آن چه که هست نشان دهند. در این صورت اگر قصد دارید تا اطلاعات مناسبی را در این زمینه دریافت کنید، ما در ادامه ۸ نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما را بیان خواهیم کرد.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

راه کار هایی برای بزرگ تر نشان دادن خانه

رعایت بعضی از مسائل می تواند باعث شود تا محیط خانه بزرگ تر جلوه کند. برای مثال انتخاب رنگ مناسب برای دیوار ها، فرش متناسب با خانه و کف پوش های مناسب از مواردی هستند که باید به آن ها توجه کرد.
از طرفی فضای کوچک می تواند موجب خستگی و آشفتگی ذهنی شود. بنابر این یک چیدمان اصولی و درست کمک می کند تا از فضای موجود، نهایت استفاده را ببرید. از این رو با ما همراه باشیم تا در ادامه ۸ نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما را با هم بررسی کنیم.

بررسی نکات مهم در بزرگتر نشان دادن خانه | گروه معماری هانس

دکوراسیون داخلی با بهترین قیمت در تهران

رنگ آمیزی مناسب

یکی از مهم ترین نکته هایی که در این زمینه وجود دارد، انتخاب هوشمندانه رنگ ها برای رنگ آمیزی فضای خانه است. برای خانه های کوچک رنگ های خنثی و سفید بهترین گزینه برای رنگ آمیزی هستند. زیرا می توانند محیط را از شلوغی بیش از حد حفظ کنند. از طرفی اگر قصد دارید تا دیوار های خانه خود را کاغذ دیواری کنید، بهتر است بدانید که طرح های شلوغ و براق گزینه مناسبی برای خانه های کوچک نیستند. بنابر این باید از مدل هایی استفاده کنید که دارای طرح های ساده هستند و رنگ ملایم و روشن دارند.

انتخاب مبلمان مناسب

رنگ ها و مدل های متفاوتی از مبلمان وجود دارد. اما برای خانه های کوچک باید دقت ویژه ای در انتخاب مبلمان به کار بگیرید. مبلمانی که دارای رنگ های تیره هستند و تعداد آن ها زیاد است، اند، گزینه مناسبی برای خانه شما نمی باشند.
از این رو می توانید مبلمانی را تهیه کنید که ال شکل بوده و دارای رنگ های سرد و خنثی هستند. همچنین باید آن ها را با فاصله از دیوار ها قرار دهید زیرا موجب می شود تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. علاوه بر این بهتر است از مبلمان و کمد های عریض استفاده نکنید و بین دیوار و دیگر وسایل خانه خود فاصله ایجاد کنید.

توجه به پنجره ها

پنجره ها می توانند فضا را بزرگ تر از حد معمول نشان دهند به شرطی که اجازه ورود نور به داخل خانه را بدهید. برای این منظور بهتر است از پرده های نازک و روشن استفاده کنید. همچنین باید از خرید پرده هایی با طرح های شلوغ و رنگ تیره اجتناب کنید. پرده های بلند تر از پنجره به همراه میل پرده های عریض می توانند انتخاب مناسبی در این زمینه باشند.

انتخاب فرش مناسب

یکی از عنصر های اصلی هر خانه ای، فرش می باشد. به همین دلیل در خانه های کوچک بهتر است از فرش هایی استفاده کنید که دارای طرح های شلوغ و پیچیده نباشند و تا حد امکان از یک رنگ خنثی برخوردار باشد. علاوه بر این فرش باید حداقل تا زیر پایه اول مبل را بپوشاند.

8 نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما | گروه معماری هانس

طراحی دکوراسیون حرفه ای

استفاده از آینه

اگر آینه ها در جای مناسبی قرار بگیرند می توانند محیط را بزرگ تر نشان دهند. برای مثال رو به روی پنجره و مقابل لامپ ها مکان مناسبی برای نصب آینه هستند. علاوه بر این آینه های قدی مناسب ترین انتخاب در این زمینه خواهند بود.

اهمیت به نور پردازی

استفاده از نور مرکزی و لوستر ها گزینه مناسبی برای خانه های کوچک نیستند. در فضای کوچک بهتر است از نور پردازی مینیمالیست کمک بگیرید. برای مثال استفاده از لامپ های کوچک هالوژنی و چراغ های دکوراتیو با ترکیب نور های زرد و سفید گزینه مناسبی خواهند بود.

استفاده اصولی از قاب و تابلو

یکی از مواردی که می تواند به زیبایی خانه کمک کند، قاب و تابلو است. البته در خانه های کوچک باید اصول نصب آن ها را رعایت کرد. بهتر است قاب ها وسط دیوار نصب نشوند و اندازه آن ها متناسب با دیوار باشد. از طرفی تابلو های هم اندازه ای که در یک ردیف قرار می گیرند می توانند به زیبایی محیط کمک کنند.

انتتخاب کف پوش مناسب

استفاده از یک کف پوش واحد برای تمام خانه باعث می شود تا فضا بزگر تر به نظر برسد. همچنین رنگ کف پوش ها باید روشن باشد و پارکت های چوبی تیره مناسب این کار نمی باشند. البته اگر می خواهید کف را موکت، سنگ و یا سرامیک کنید، بهتر است در این زمینه هم از رنگ های روشن استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه یکی از دغدغه های افراد این است که با یک چیدمان اصولی، فضای خانه خود را بزرگ تر از حد معمول نشان دهند. از این رو ما سعی کردیم تا در این مقاله ۸ نکته طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شما را بیان کنیم.
گروه معماری هانس با در اختیار داشتن مهندسان و طراحان حرفه ای، می تواند با انتخاب یک دکوراسیون اصولی و صحیح برای منزل شما، بهترین نتیجه را رقم بزند. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید