تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

توسط تحریریه گروه معماری هانس
23 بازدید

آشنایی با تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

در حال حاضر یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی در دکوراسیون داخلی منازل، رنگ ها هستند. رنگ ها می توانند احساسات را منتقل کنند و بر روی روح و روان انسان ها تاثیر بسزایی بگذارند.
همچنین در مبحث روانشناسی این موضوع به اثبات کامل رسیده است که رنگ ها می توانند تاثیر مثبتی بر روی حال و هوای انسان داشته باشند و هوش و خلاقیت را افزایش دهند. به همین دلیل لازم است تا در نوع و سبک دکوراسیونی که برای محل مورد نظر انتخاب می کنید، توجه ویژه ای به رنگ ها داشته باشید. از این رو نمی توانید رنگ ها را به طور تصادفی در دیزاین خانه به کار ببرید. شما می توانید برای این کار، یک شرکت معماری و دکوراسیون حرفه ای با کادری مجرب را انتخاب کنید که بتوانند با استعداد و توانایی ها خود، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورند.
همچنین ما قصد داریم تا در ادامه اطلاعات مفیدی را در زمینه تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی در اختیار شما محترمان قرار دهیم.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

اثرات رنگ ها بر روی دکوراسیون

به طور کلی می توان گفت که تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است. برای مثال اگر از رنگ های تیره برای طراحی و دکوراسیون خانه استفاده کنیم، محیط داخلی تیره تر و تاریک تر به نظر می رسد و این مورد ممکن است حس خوبی را به افراد منتقل نکند. از طرفی استفاده از رنگ های روشن، روشنایی محیط را افزایش می دهد و محیط را دلباز تر و دلنشین تر جلوه می دهد.
دلیل این مورد این است که رنگ های تیره نور را به خود جذب می کنند ولی رنگ هایی که روشن هستند می توانند نور را انعکاس دهند. از این رو مکان هایی که با رنگ های روشن دکوراسیون می شوند، به دلیل ایجاد پرتو های بیشتر، جذاب تر و دلنشین تر به نظر می رسند.

طراحی و دکوراسیون منازل با بهترین قیمت | گروه معماری هانس

بهترین شرکت طراحی و دکوراسیون در تهران – گروه معماری هانس

تاثیر رنگ ها بر روی احساسات

رنگ ها می توانند بر احساسات ما تاثیر بگذارند. برای مثال حس هایی مانند هیجان، آرامش، غم و شادی توسط رنگ ها در ما به وجود می آیند. بنابر این استفاده درست از رنگ ها به عنوان یک هنر شناخته می شود و لازم است تا درباره استفاده صحیح از رنگ ها در دکوراسیون داخلی اطلاعات مفیدی داشته باشید.
همچنین اگر در این زمینه تجربه کافی را ندارید، گروه معماری هانس می تواند با در اختیار داشتن طراحان حرفه ای، بهترین نوع دکوراسیون با رنگ های متناسب را برای شما ایجاد کند.

استفاده درست از رنگ ها

هر رنگی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که بهره مندی از آن رنگ در هر مکانی، می تواند باعث به وجود آمدن یک حس خاص شود. از این رو قصد داریم تا در ادامه رنگ های مختلف را با تاثیر آن ها در دکوراسیون داخلی بررسی کنیم.

رنگ سفید

از این رنگ به عنوان نماد آرامش و پاکی یاد می شود. علاوه بر این می تواند محیط مورد نظر را دلباز تر و دلنشن تر جلوه دهد و مناسب ترین رنگ برای رنگ پس زمینه است. با استفاده از این رنگ برای دیوار ها می تواند باعث ایجاد جلوه بیشتر تابلو، مجسمه و مبل های رنگی شود و فضایی شیک و مجلل به وجود خواهد آمد.

رنگ قرمز

از رنگ قرمز به عنوان گرم ترین رنگ یاد می شود و می تواند حس گرما، هیجان و انرژی را به افراد منتقل کند. این رنگ می تواند حس صمیمیت را ایجاد کند و توجه بیننده را به محیط مورد نظر افزایش می دهد. البته باید این را ذکر کرد که نباید از این رنگ به مقدار زیاد در دکوراسیون استفاده کرد. زیرا ممکن است چشم افراد را خسته کند.

رنگ سیاه

یکی از رنگ هایی که باعث ایجاد حس قدرت، رسمیت و سلطه طلبی می شود سیاه است. این رنگ یک رنگ خنثی است که می توان از آن برای ترکیب با انواع رنگ ها استفاده کرد. علاوه بر این با ترکیب کردن آن با سفید، محیطی فوق العاده و جذاب به وجود خواهد امد.

رنگ صورتی

از رنگ صورتی به عنوان نماد معصومیت و رمانتیک بودن یاد می کنند. بهره مندی از رنگ صورتی روشن می تواند باعث ایجاد حس آرامش شود و حس نشاط و سرزندگی را در افراد به وجود آورد. همچنین از رنگ صورتی به عنوان رنگی برای ضد افسرگی یاد می شود که معمولا در اتاق خواب ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آبی

این رنگ در مجموع رنگ هایی که سرد هستند قرار می گیرد و می تواند حس آرامش و اعتماد را در افراد به به وجود بیاورد. همچنین می تواند احساساتی مانند تمرکز، توجه، وفاداری و منطق را به افراد ساکن در آن محیط منتقل کند.

رنگ سبز

یکی از نماد های طبیعت، حیات و صلح رنگ سبز است. این رنگ یک نیروی شفابخشی دارد و می تواند باعث به وجود آمدن آرامش در روح و روان افراد شود. از طرفی باید این را بیان کرد که این رنگ را نمی توان با هر رنگی ترکیب کرد. بنابر این لازم است تا در هنگام استفاده از آن، دقت ویژه ای به کار ببرید.

تاثیر رنگ ها بر روی دکوراسیون | گروه معماری هانس

طراحی دکوراسیون توسط بهترین مهندسان و طراحان

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه سبک و نوع دکوراسیون می تواند تاثیر مثبتی بر روی روح و روان انسان ها بگذارد. بنابر این در هنگام دکوراسیون، باید دقت ویژه ای به کار برد.
یکی از مسائل مهمی که باید آن را در نظر گرفت، تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی است. از این رو شما می توانید با انتخاب گروه معماری هانس، در رابطه با این موضوع هیچ نگرانی نداشته باشید. زیرا با در اختیار داشتن طراحان مجرب، بهترین سبک دکوراسیون را بر اساس سلیقه شما ایجاد می کنند.
همچنین شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و دکوراسیون خانه های کوچک به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید