۵ نکته مهم در ساختمان سازی

توسط تحریریه گروه معماری هانس
19 بازدید

۵ نکته مهم در ساختمان سازی

یکی از مهم ترین اقدامات لازم در ساختمان سازی اصولی و استاندارد، توجه به قواعد ساخت و ساز و همچنین کمک گرفتن از شرکت پیمانکاری معتبر در این زمینه است. به عبارتی اگر خواهان ساخت اصولی و باکیفیت ساختمان هستید، باید این پروژه را به افراد متخصص و کادر مجرب در این زمینه بسپارید.
چرا که این افراد در زمینه رعایت ۵ نکته مهم در ساختمان سازی و مراحل مختلف این پروژه، دانش و تجربه بالایی دارند. بنابراین کمک گرفتن از شرکت پیمانکاری معتبر، باعث می شود از کیفیت و استحکام ساختمان مطمئن شوید و این پروژه را در اسرع وقت به پایان رسانید. در صورتی که خواهان ساخت ساختمان مطابق با جدیدترین روش ساخت و ساز دنیا هستید، پیشنهاد می کنیم برای این کار از خدمات شرکت معماری هانس استفاده کنید. در این صورت شاهد اجرای پروژه ساختمان سازی مطابق با دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته خواهید بود.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

۵ نکته طلایی در ساخت و ساز کدامند؟

از مهم ترین نکات ساختمان سازی اصولی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

تخریب اصولی

قبل از آنکه اقدامات لازم جهت شروع عملیات تخریب انجام شود باید ابتدا نقشه برداری آن توسط مهندسان ساختمان سازی انجام می گیرد. سپس مجوزهای لازم مانند پروانه ساخت از مراجع ذی صلاح دریافت شده و در نهایت، مرحله تخریب آغاز می شود.

آنچه در مرحله تخریب از اهمیت ویژه ای برخوردار است توجه ویژه به ساختمان های مجاور می باشد. زیرا امکان دارد ساختمان های مجاور از استحکام خوبی برخوردار نبوده و در نتیجه با تخریب ساختمان، دچار آسیب دیدگی شوند.
از طرفی امکان دارد ساختمان مورد نظر برای تخریب، از اسکلت مخصوصی برخوردار بوده و برای تخریب آن نیاز به استفاده از روش های مخصوص باشد.
لذا با استفاده از خدمات شرکت معتبر می توانید ضمن آگاهی از ۵ نکته مهم در ساختمان سازی تخریب ساختمان را به کادر مجرب این شرکت سپرده و از رعایت اصول و قواعد لازم در این مرحله مطمئن باشید.

5 نکته مهم در ساختمان سازی | گروه معماری هانس

ساخت و ساز ساختمان توسط مهندسان حرفه ای

خاک برداری

خاک برداری از جمله مهم ترین مراحل ساخت و ساز است که به منظور آماده سازی پی ساختمان انجام می گیرد. لذا می توان نتیجه گرفت مراحل خاک برداری و گود برداری از جمله اصلی ترین مراحل ساخت و ساز هستند.
چرا که در صورت عدم رعایت قوانین و استانداردهای لازم و خاک برداری غیر اصولی، ساختمان از کیفیت و استحکام لازم برخوردار نخواهد بود. از این رو توصیه می شود برای خاک برداری اصولی، همواره نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

 1. خاک برداری زمین باید زمانی انجام گیرید که به مدت ۷۲ ساعت در معرض بار‌ان و دیگر عوامل جوی قرار نگرفته باشد.
 2. در صورتی که زمین خاک برداری شده تحت تأثیر عوامل جوی قرار گرفت باید مراحل گودبرداری مجدداً تکرار شوند.
 3. در صورتی که عملیات رگلاژ طول کشید، لازم است مهندسان نسبت به آماده سازی مجدد خاک اقدام نمایند.
 4. مرحله خاک برداری باید مطابق با نقشه و در اندازه های دقیق انجام گرفته و از خاک برداری اضافی در عملیات ساخت و ساز جلوگیری شود.

بنایی اصولی

یکی از ۵ نکته مهم در ساختمان سازی طراحی سازه و عملیات بنایی است.
این مرحله شامل اقداماتی مانند گچ بری ساختمان، سیمان کاری، کاشی کاری، طراحی نما، نصب کاشی و سرامیک و سنگ کاری ساختمان می شود. لذا بهتر است در این مرحله از کادر مجرب کمک بگیرید و بهترین و باکیفیت ترین متریال را برای اجرای مراحل فوق خریداری کنید. چرا که با افزایش کیفیت مصالح در مرحله بنایی، کیفیت و استحکام ساختمان نیز به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

قالب بندی

قالب بندی از مراحل مهم و اصلی در زمینه اجرای فونداسیون، ستون و تیرهای بتن در ساختمان می باشد. به طوری که اجرای اصولی و دقیق این مرحله، تأثیر زیادی در اجرای اصولی مراحل بعدی ساختمان سازی دارد.
بنابراین پیشنهاد می شود نکات زیر را در مرحله قالب بندی ساختمان مورد توجه قرار دهید:

 1. از قالب های فلزی برای قالب بندی ستون ها، دیوارها و سقف ها استفاده کنید.
 2. همواره سطح بتن ریخته شده ای که در تماس با قالب است را برای محاسبه قالب بندی ساختمان ملاک قرار دهید.
 3. قالب بندی دیوارها و ستون های طبقه همکف را از روی پی حساب نموده و برای محاسبه قالب بندی طبقات دیگر، کف همان طبقه را در نظر بگیرید.

مدیریت پروژه ساختمان سازی

مدیریت پروژه ساختمان سازی، یکی دیگر از ۵ نکته مهم در ساختمان سازی است. توجه داشته باشید که این مورد نسبت به نکات دیگر، ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که ساخت و ساز اصولی و اجرای نکات مهم در ساختمان سازی، زمانی امکان پذیر است که این پروژه به صورت اصولی مدیریت شود.
به همین دلیل می توان گفت مدیریت پروژه ساختمان سازی از جمله مسئولیت های بسیار سنگین و حساس است. از این رو توصیه می شود برای مدیریت پروژه ساخت و ساز ساختمان خود، شرکت پیمانکاری معتبر و باسابقه ای را انتخاب نمایید.
در این صورت از کیفیت بالای ساخت و ساز و همچنین اجرای این پروژه مطابق با متدهای روز دنیا اطمینان خاطر خواهید داشت.

توصیه می کنیم هنگام انتخاب شرکت پیمانکاری ساختمان، به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 1. برخورداری از تیم تخصصی ساختمان سازی
 2. برخورداری از کادر متخصص و کار بلد در حوزه های مختلف ساخت و ساز، مانند بنایی، لوله کشی، برق کشی و …
 3. تحویل پروژه در زمان مشخص
 4. رعایت استانداردهای لازم در پروژه ساخت و ساز
 5. اجرای پروژه ساخت و ساز ساختمان با بودجه مناسب
 6. استفاده از متریال باکیفیت و مقاوم در ساختمان سازی
 7. و …
بررسی نکات مهم برای ساختمان سازی | گروه معماری هانس

بهترین شرکت ساخت و ساز ساختمان در تهران

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران گرامی

در این مقاله به بررسی و تجزیه و تحلیل ۵ نکته مهم در ساختمان سازی پرداختیم. اما در صورتی که به اطلاعات کامل تری در این زمینه نیاز دارید، می توانید با واحد مشاوره تیم تخصصی معماری هانس تماس بگیرید. همچنین با سپردن ساخت و ساز ساختمان به شرکت معماری و مهندسی هانس، از بابت اجرای آپشن های روز دنیا و احداث ساختمان مقاوم و جذاب با مناسب ترین هزینه اطمینان داشته باشید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید