بهترین دکوراسیون منزل ایرانی

توسط تحریریه گروه معماری هانس
26 بازدید

آشنایی با بهترین دکوراسیون منزل ایرانی

در حال حاضر یکی از مهم ترین مسائلی که در ایجاد یک محیط صمیمی و دلنشین نقش بسزایی دارد، دکوراسیون داخلی منازل است. به همین دلیل افراد به نحوه و سبک دکوراسیون منازل خود اهمیت ویژه ای می دهند. از این رو ممکن است برخی از سبک ها و دکوراسیون ها با حس و حال ما ایرانی ها سازگار تر باشد. بنابر این افراد ایرانی معمولا به دنبال بهترین دکوراسیون منزل ایرانی هستند که از طریق آن محیطی زیبا و دلنشین را برای منزل خود به ارمغان بیاورند. در نتیجه قصد داریم تا در ادامه برخی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی را ذکر کنیم که وجود آن ها می تواند بهترین دکوراسیون منزل ایرانی را ایجاد کند.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

در هر کشور و منطقه ای با توجه به آداب و رسوم خاص آن منطقه، سبک دکوراسیون متفاوت خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که سبک دکوراسیون هر محله نشان دهنده فرهنگ و تاریخ آن مکان می باشد.
کشور ایران هم از این قضیه مستثنی نیست. ایران کشوری است که دارای ریشه فرهنگ و تاریخی طولانی مدتی است و ایجاد یک دکوراسیون با استفاده از هنر ایرانی می تواند نشان دهنده رسوم، فرهنگ و عقاید ایرانی باشد. دکوراسیون های ایرانی معمولا سبک سنتی دارند و از طرح و نقوش اسلیمی در آن استفاده می شود. از ویژگی های دیگر سبک دکوراسیون ایرانی می توان به طاقچه، ستون های بلند و ایوان های رفیع اشاره کرد. از این رو در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که وجود آن ها در دکوراسیون داخلی می تواند فرهنگ و هنر ایرانی را نشان دهد.

المان های مهم در دکوراسیون منزل ایرانی | گروه معماری هانس

بهترین شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی

استفاده از پشتی در طراحی دکوراسیون ایرانی

به دلیل این که در گذشته افراد ایرانی بر روی زمین می نشستند، پشتی هایی را کنار دیوار قرار می دادند تا به آن ها تکیه دهند. روی این پشتی ها طرح و نقشی وجود دارد که سنتی و هنری بوده و معمولا دارای حاشیه قرمز و استحکام و دوام بالایی هستند. با این که امروزه در دکوراسیون منازل به جای پشتی از مبل استفاده می کنند، اما در خانه های قدیمی هنوز هم پشتی جایگاه ویژه خود را دارد. از این رو برای این که دکوراسیونی به سبک ستنی داشته باشید، می توانید از پشتی برای کنار دیوار های خود استفاده کنید.

 استفاده از گیاهان و گل های طبیعی

در اکثر سبک های دکوراسیون ایرانی از گیاهان طبیعی و گل ها برای ایجاد حس آرامش و نشاط در خانه استفاده می کنند. همچنین گل های خوشبو می توانند محیط را معطر و فضا را دلنشنین تر کنند. علاوه بر این گل و گیاه می توانند باعث بهبود هوای محیط خانه شوند. از این رو برای ایجاد یک محیط با سبک دکوراسیون ایرانی می توانید از گل و گیاه کمک بگیرید.

پهن کردن فرش های اصیل ایرانی

یکی از مهم ترین المان های بهترین دکوراسیون منازل ایرانی، فرش های دست بافت اصیل ایرانی است. این فرش های دست بافت ابریشمی یک فضای سنتی را ایجاد می کنند و می توانند بهترین گزینه برای کف خانه ها باشد.
فرش های ایرانی دارای طرح ها و نقش های مختلف و متنوعی هستند و در بین کشور های دیگر هم بسیار محبوب می باشند.

نور و روشنایی در سبک ایرانی

یکی از عناصری که در سبک دکوراسیون ایرانی بسیار مهم است، نور می باشد. اکثر خانه های قدیمی پنجره های بزرگی وجود داشت که از طریق آن ها نور طبیعی وارد خانه می شود. از این رو برای دکوراسیون امروزی هم می توان فضایی را ایجاد کرد که نور طبیعی وارد خانه شود و درخشش زیبایی را ایجاد کند.

دکوراسیون و طراحی داخلی منازل به سبک ایرانی | گروه معماری هانس

طراحی و دکوراسیون داخلی با قیمت مناسب – گروه معماری هانس

انتخاب رنگ مناسب

در اکثر دکوراسیون هایی که از سبک ایرانی بهره می برند، به دلیل کمینه گرایی و هماهنگی هرچه بیشتر با طبیعت معمولا رنگ سقف و دیوار ها خنثی است. انتخاب رنگ های خنثی سبب می شود تا دیگر المان های موجود در خانه مانند وسایل تزئینی و مبلمان بیشتر جلوه کنند. البته رنگ های دیگری مانند سبز یشمی، قرمز، قهوه ای و آبی فیروزه ای هم در وسایل و المان ها در این نوع سبک از دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از سرامیک و سفال

ظروف سرامیکی و سفال از زمان قدیم در صنعت و هنر ایرانی نقش مهمی دارند و از این ظروف معمولا برای خنک نگه داشتن آب استفاده می کردند. از طرفی ساخت و تولید این نوع ظرف ها در بعضی از شهر های ایران هنوز ادامه دارد و به شهرتی جهانی تبدیل شده است. به همین دلیل استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون منازل، به دلیل رنگ و لعاب زیبا و طرح های متنوع می تواند فضایی با حس و حال قدیمی را ایجاد کند.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه چیدمان داخلی منازل از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا یک چیدمان به صورت اصولی و مطابق با استاندارد های روز دنیا می تواند محیطی دلنشین و لوکس را ایجاد کند که علاوه بر جذابیت، همدلی و صمیمیت را در بین افرادی که در خانه ساکن هستند به وجود می آورد.
از این رو افراد ایرانی به دنبال بهترین دکوراسیون منزل ایرانی هستند که بتوانند با بهره مندی از آن و ایده گرفتن، یک دکوراسیون زیبا و جذاب را برای منزل خود ایجاد کنند. گروه معماری هانس یکی از بهترین شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی می باشد که می تواند با کمک کادر حرفه ای خود، بهترین نوع دکوراسیون را مطابق سلیقه مشتری برای آن ها ایجاد کند. به همین منظور می توانید با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.
همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هر آنچه برای ساخت ویلای لوکس نیاز است بدانید به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید