طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی

توسط تحریریه گروه معماری هانس
29 بازدید

بهترین شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل هنر چیدمان فضای داخلی به شیوه ای زیبا متناسب با روحیات افراد می باشد. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی نقش مهمی در زیبا تر نشان دادن منزل ایجاد می کند. به این ترتیب باید یک سبک و تم مشترک را در فضای منزل ایجاد نمود. به گونه ای که المان های مختلف تکمیل کننده یکدیگر باشند و سبب ایجاد فضایی فوق العاده شود.
لازم به ذکر است طراحان دکوراسیون داخلی سعی می کنند فضا را به گونه ای طراحی کنند که با توجه به ماهیت و عملکردی که آن فضا دارد بتواند به نیاز ها پاسخ دهد. بنابراین تنها معماری و ساخت آپارتمان به تنهایی نمی تواند نیاز ساکنین را رفع نماید بلکه با اجرای دکوراسیون داخلی به دست افراد هنرمند و باتجربه ساختمان تکمیل می شود.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

چند اصل مهم در اجرای دکوراسیون داخلی

رعایت کردن اصول مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی امری مهم و ضروری می باشد که باید به آن توجه نمود.
یکسان و هماهنگ بودن رنگ قسمت های مختلف منزل بهترین روش برای مرتبط سازی قسمت های مختلف می باشد به گونه ای که از رنگ های مختلف تیره و روشن در طراحی استفاده شود تا یکدیگر را تکمیل کنند. همچنین دقت به جنس در کنار رنگ وسایل از نکات مهم در این امر می باشد.
باید بدانید که تنها به کار بردن یک یا دو رنگ جلوه زیبایی به خانه نخواهد داد و حتما باید از چند رنگ در هارمونی خانه استفاده نمود تا جذابیت زیادی ایجاد شود.
رنگ هایی که با یکدیگر هماهنگی دارد و یکدیگر را خنثی می کنند مانند سفید که با رنگ های قهوه ای و کرم استفاده می شود طراحی شکیل و زیبایی ایجاد خواهد کرد.

توجه به نقطه کانونی در طراحی داخلی

درواقع قسمتی از خانه که به محض ورود توجه شما را به خود جلب می کند نقطه کانونی محسوب می شود. به این معنا که تمام قسمت های منزل از اهمیت برابری برخوردار نیستند و بخشی از منزل به گونه طراحی و دیزان شده که توجه هر شخصی را به خود جلب خواهد کرد. به طوری که بیننده کنجکاو می شود تا به آن قسمت نگاهی بیندازد. برای مثال می توان یک تلوزیون بزرگ و یا شومینه را در پذیرایی به عنوان نقطه کانونی انتخاب نمود و دیزان جذابی در آن قسمت ایجاد کرد.

برای ایجاد جلوه بیشتر در نقطه کانونی از بافت ها و الگوی های مدرن و جدید استفاده نمایید.

چند اصل مهم در اجرای دکوراسیون داخلی | گروه معماری هانس

توجه به نقطه کانونی در طراحی داخلی

رعایت تعادل در چیدمان وسایل

سعی کنید چیدمان وسایل را در تمام قسمت های منزل به کار بگیرید. استفاده از رنگ ها و اندازه های مختلف وسایل در بخش های متنوع پذیرایی سبب می شود نظم خاصی در منزل ایجاد شود. به طوری که با ورود به منزل احساس آرامش و راحتی در افراد ایجاد خواهد شد.
محیط هایی که در چیدمان وسایل از تعادل و نظم بهره نبرده اند سبب خستگی چشم خواهد شد و جذابیت خود را از دست خواهد داد.
یکی از نکات مهم که جذابیت زیادی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی ایجاد می کند ایجاد تعادل نامتقارن می باشد.
در این نوع تعادل به جای استفاده از عناصر مشابه وزن بصری در دو طرف ایجاد خواهد شد. برای مثال برای ایجاد تعادل نامتقارن در سالن پذیرایی از دو مبل کوچک در یک قسمت و یک مبل سه نفر بزرگ در قسمت دیگر آن استفاده می کنند.

ایجاد ریتم در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی

ریتم تنها برای آهنگ به کار نمی رود درواقع این لغت به معنای تکرار یک الگو در آهنگ، نوشته و سایر منابع است که باعث ایجاد نظم و حس خوب در مخاطب خواهد شد.
استفاده از این مکانیزم در دکوراسیون داخلی سبب ایجاد حالت حرکت در المان ها می شود. استفاده از الگوی تکرار در منزل می تواند مربوط به یک رنگ، بافت، وسایل تزئینی و یا هر المان دیگری باشد.
دکوراتور ها استفاده از ریتم را به دلیل درک و دریافت سریع و سرعت پردازش بالای چشم، در منزل پیشنهاد می کنند. لذا در سبک های مدرن و جدید از این خاصیت به طور مکرر استفاده خواهد شد.

استفاده از نور مناسب و روشنایی

یکی از مهم ترین اصل هایی که باید در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی اولویت خود قرار دهید روشنایی منزل می باشد. زیرا عدم نور کافی در محیط حتی اگر چیدمان کاملا جذاب باشد باعث کلافگی افراد خواهد شد.
دکوراسیون منزل شامل سه نوع روشنایی عمومی، خاص و روشنایی مدل می باشد.
روشنایی عمومی مربوط به سقف است که تمام فضا را به طور کامل روشن می کند. حالت خاص مانند چراغ های زیر کابینت جهت زیباتر کردن و جذابیت آشپزخانه ایجاد می شود.

چرا انتخاب مبلمان در طراحی داخلی بسیار مهم است؟

توجه کنید که نوع و اندازه مبلمان باید با متراژ منزل هماهنگ باشد. درواقع باید بدانید که کدام نوع مبل متناسب با دکوراسیون و هارمونی منزل شما می باشد. زیرا مبل انتخابی شما بیشترین تاثیر را در جلوه و زیبایی منزل ایجاد خواهد کرد.
اگر متراژ مکان مورد نظر کوچک می باشد از مبل های راحتی و یا کلاسیک با اندازه کوچک در منزل به کار بگیرید به گونه ای که تمام فضا اشغال نشود.

همچنین اگر منزل شما متراژ بالایی دارد می توانید از دو دست مبلمان متنوع راحتی و استیل استفاده کنید. این کار باعث می شود پذیرایی شما به دو قسمت تبدیل شود.

انتخاب مبلمان مناسب در دکوراسیون داخلی | گروه معماری هانس

تاثیر مبلمان در جلوه و زیبایی پذیرایی

سخن پایانی به سروران ارجمند

در صورتی که قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان مسکونی با هزینه مناسب را دارید به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم از طراحان و افراد باتجربه در این زمینه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را در دکوراسیون منزل خود کسب نمایید.
طراحی و دکوراسیون جذاب در منزل سبب ایجاد حس خوب در افراد خواهد شد به این ترتیب ضروری است بیشترین سلیقه را در این امر به خرج داد.
گروه معماری هانس با طراحی حرفه ای و کاربردی دکوراسیون داخلی بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد.
این مجموعه با سالها تجربه درخشان در این زمینه توانسته رضایت بسیاری را کسب نماید.
جهت کسب مشاوره رایگان در زمینه دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید از طریق پل های ارتباطی درج شده با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر،بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید