نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی

توسط تحریریه گروه معماری هانس
24 بازدید

آشنایی بیشتر با نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی

در حال حاضر دغدغه بسیاری از افراد چیدمان اصولی و دکوراسیون داخلی است. به همین دلیل به دنبال راهی هستند که از طریق آن با یک چیدمان صحیح و طراحی جذاب، محیطی شیک و دلنشین را برای فضای خانه به وجود بیاورند.
برای این موضوع لازم است تا نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی را رعایت کنند تا بتوانند بسیار ساده و راحت، محیطی مطابق سلیقه خود را ایجاد کنند. از طرفی می توانند طراحی دکوراسیون داخلی خود را به یک شرکت معتبر بسپارند تا آن ها با کمک مهندسان و طراحان حرفه ای و با استعداد خود، بهترین نتیجه را به وجود بیاورند.

از شما همراهان گرامی خواهشمندیم دقایقی از وقت خود را به ادامه این مطلب اختصاص دهید.

بررسی نکات مهم برای یک طراحی اصولی

در نظر گرفتن نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی، می تواند کمک کند تا وسایل در جای صحیح خود قرار بگیرند و محیط دلباز تر و زیبا تر جلوه کند. از این رو در ادامه چندین نکته مهم در دکوراسیون داخلی منازل را با هم بررسی خواهیم کرد.

توجه به توازن

در واقع توازن به توزیع برابر اجسام از لحاظ بصری گفته می شود. خود توازن به سه دسته متقارن، نامتقارن و شعاعی دسته بندی می شود.
معمولا توازن متقارن در سبک دکوراسیون سنتی وجود دارد. به طوری که وسایل و المان های داخل خانه به صورت آیینه ای رو به روی هم قرار می گیرند. در توازن نامتقارن تقارنی بین مکان قرار گیری وسایل و حالات آن ها وجود ندارد اما در کنار یکدیگر هماهنگی زیبایی را به وجود می آورند. این نوع توازن معمولا در جدید ترین سبک های امروزی مانند سبک های مدرن دیده می شود. برای توازن شعاعی هم می توان گفت که تمام المان ها و وسایل حول یک نقطه مرکزی در کنار هم چیده می شوند. از این نوع توازن هم در خانه های کوچک برای ایجاد محیط صمیمی با ظاهری شیک استفاده می شود.

بررسی نکات مهم سک طراحی دکوراسیون اصولی | گروه معماری هانس

بهترین شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون در تهران

ایجاد یک نقطه کانونی

به طور کلی نقطه کانونی قسمتی است که در هنگام ورود به یک مکان یا اتاق، تمام توجه را به خود جلب می کند. از این رو بیننده کنجکاو می شود تا اطراف آن نقطه را هم نگاه کند. برای مثال از نمونه های نقطه کانونی می توان به تلویزیون های بزرگ و یا شومینه اشاره کرد. در خانه های کوچک هم وسایل تزئینی چشمگیر و مبلمان نقش نقطه کانونی را ایفا می کنند.

توجه به ریتم

در دکوراسیون داخلی خانه، ریتم همان تکرار الگوی بصری است که باید به آن توجه کنیم تا فضا زیبا و چشم نواز باشد. استفاده از این مورد می تواند حس سیال یا همان حالت حرکت در فضا را به مخاطب منتقل کند و باعث شود تا نگاه او از یک  المان به یک المان دیگر در حال چرخش باشد. با این کار فضای داخل خانه زیبا تر جلوه خواهد کرد.

در نظر گرفتن مقیاس و نسبت

این دو اصل به اندازه، شکل المان ها و متراژ فضا بستگی دارد. باید به قیاس و نسبت هر شی با یک شی دیگر و یا کل فضای مورد نظر توجه کرد تا هر چیزی به اندازه خود و در مکان صحیح قرار بگیرد.

رنگ

یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی، توجه به رنگ و تاثیر آن در فضا است. رنگ ها می توانند تاثیر بسزایی در انتقال احساسات داشته باشند. به همین دلیل بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که با یکدیگر توازن و هماهنگی دارند. با این کار نه تنها محیط دلنشین تر می شود، بلکه حس بهتری هم به مخاطب منتقل خواهد شد.

استفاده از وسایل تزئینی مناسب

بهره مندی از وسایل تزئینی زیبا و جذاب، می تواند نقش موثری در ایجاد یک محیط لوکس ایفا کند. از این رو بهتر است از وسایلی استفاده کنید که ارتفاع و شکل متناسب با سبک دکوراسیون شما را داشته باشند. علاوه بر این بهتر است که این موارد با هم مشخصه مشترک و یا عناصر متضاد داشته باشند تا یک طراحی و دکوراسیون منحصر به فرد برای شما ایجاد شود.

مهم ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی | گروه معماری هانس

چیدمان تخصصی و اصولی با بهره گیری از بهترین متریال

توجه به روشنایی و نور

با یک طراحی اصولی و نورپردازی مناسب، می توان خانه کوچک را به گونه ای طراحی کرد که بزرگ تر به نظر برسید. نور پردازی خانه را می توان با استفاده از نور طبیعی و یا چراغ های دیواری ایجاد کرد. البته استفاده از آباژور، لوستر های شیک و چراغ های تزئینی می تواند زیبایی محیط را دوچندان کند. از این رو می توانید با در نظر گرفتن سلیقه خود و سبک دکوراسیون خانه، این المان ها را برای خانه خود انتخاب کنید.

انتخاب صحیح مبلمان

توجه و انتخاب صحیح مبلمان خانه می تواند تاثیر زیادی در اجرای یک دکوراسیون اصولی داشته باشد. مبلمان باید با متراژ خانه و سبک دکوراسیون هماهنگ باشد. به همین منظور باید از خرید مبلمان کوچک و یا خیلی بزرگ اجتناب کنید.

توجه به خطوط و منحنی ها

بعضی از مسائل هستند که توجه به آن ها می تواند بسیار مهم و کاربردی باشد. برای مثال بهتر است تا از خطوط عمودی در دکوراسیون های سنتی استفاده نکنید. به جای آن در دکوراسیون های مدرن از خطوط عمودی استفاده کنید که فضا را بلندتر به نظر می رساند. از طرفی خطوط افقی با این که فضا را بزرگتر نشان می دهند اما سبب می شود تا ارتفاع کوتاه تر به نظر برسد. علاوه بر این استفاده از خطوط منحنی می تواند جذابیت بصری فضای مورد نظر را افزایش دهد و کمک کند تا محیط دلنشین و آرامش بخش تر شود.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه ایجاد یک دکوراسیون شیک و اصولی از موارد مهمی است که ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. به همین دلیل به بررسی نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی پرداختیم.
گروه معماری هانس با در اختیار داشتن کادر حرفه ای و مجرب از طراحان و مهندسان، می تواند یک طراحی دکوراسیون مطابق سلیقه شما و استاندارد های روز دنیا ایجاد کند. برای این کار کافی است تا با مشاورین این مجموعه در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.
همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی به محتوای مربوط به آن مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با گروه معماری هانس

۰۲۱-۲۸۴۲۹۹۱۵
۰۲۱-۴۱۴۰۶۳۵۶

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر ، بعد از ظفر ، نبش ناصری ، برج کیان ، طبقه ۱۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید