۷ راه ساده برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه کم

توسط تحریریه گروه معماری هانس
243 بازدید

۷ راه ساده برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه کم

 

دکوراسیون خانه یکی از عوامل مهم برای ایجاد حس خوب و راحتی در فضای زندگی است. اما گاهی اوقات ممکن است با محدودیت های مالی روبرو شوید و نتوانید به راحتی دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید.

در این مقاله به شما هفت راه ساده و ارزان برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه کم را معرفی می کنیم.

 

۱- استفاده از گل و گیاه

گل و گیاه یکی از بهترین راه ها برای افزودن زندگی و رنگ به فضای خانه است. شما می توانید با خرید چند گلدان گل یا گیاه سبز، فضای خانه خود را تازه و شاداب کنید. همچنین می توانید از گل های خشک شده، برگ های رنگین، شاخه های درخت و … برای ساخت آرایش های زیبا و خلاقانه استفاده کنید.

 

۲- تغییر جای مبلمان

تغییر جای مبلمان یک راه ساده و هزینه ای ندارد برای تغییر دکوراسیون خانه است. شما می توانید با تغییر جای مبل، میز، صندلی، قفسه و … فضای جدید و متفاوتی برای خود ایجاد کنید. این کار به شما کمک می کند تا فضای خانه را بهتر استفاده کنید و حس خستگی و تکرار را از بین ببرید.

 

۳- استفاده از پارچه های رنگی

پارچه های رنگین و طرح دار یک راه دیگر برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه کم است. شما می توانید با استفاده از پارچه های قدیمی یا جدید، کوسن، پتو، پرده، فرش و … فضای خانه خود را زیباتر و گرمتر کنید. پارچه های رنگین به شما اجازه می دهند تا با تغییر رنگ و طرح، حال و هوای فضای خانه را عوض کنید.

 

۴- استفاده از عکس و نقاشی

عکس و نقاشی یک راه دسترس برای تزئین دیوار های خالی خانه است. شما می توانید با قاب کردن عکس های خانوادگی، سفر، طبیعت و … چشم انداز جذاب و شخصی برای دکوراسیون خانه داشته باشید. همچنین می توانید از نقاشی های خود یا خریداری شده، پوستر های فیلم یا موسیقی، کارت پستال و … برای تزئین دیوار ها استفاده کنید.

 

۵- استفاده از چراغ و شمع

چراغ و شمع یک راه بسیار موثر برای تغییر روشنایی و جو خانه است. شما می توانید با استفاده از چراغ های رنگین، لامپ های کوچک، فانوس ها و … فضای خانه خود را روشن و شاد کنید. همچنین می توانید از شمع های عطردار، شکل دار، رنگین و … برای ایجاد حس گرم و رمانتیک در فضای خانه استفاده کنید.

 

۶- استفاده از ظروف و لوازم دکوراتیو

ظروف و لوازم دکوراتیو یک راه دیگر برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه کم است. شما می توانید با استفاده از ظروف قدیمی یا جدید، سبد، جعبه، کاسه، شیشه، بطری و … آرایش های زیبا و خلاقانه برای میز، قفسه، کامین و … بسازید. همچنین می توانید از لوازم دکوراتیو مانند ساعت، آینه، تابلو، مجسمه، عروسک و … برای تزئین فضای خانه استفاده کنید.

 

۷- استفاده از رنگ

رنگ یک راه قدرتمند برای تغییر دکوراسیون خانه است. شما می توانید با رنگ آمیزی دیوار ها، سقف، درب و پنجره، فضای جدید و متفاوتی برای خود ایجاد کنید. البته این کار نسبت به سایر راه ها هزینه برتر است اما اثر بسزای بالاتری دارد. شما می توانید با انتخاب رنگ های مناسب با سلیقه و شخصیت خود، حال و هوای فضای خانه را عوض کنید.

 

امیدوارم با استفاده از این هفت راه ساده بتوانید دکوراسیون خانه خود را با بودجه کم تغییر دهید و از زندگی در آن لذت ببرید.

Rate this post

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید