۵ رنگی که در ۲۰۲۲ در اکثر دکوراسیون داخلی ها خواهید دید

توسط تحریریه گروه معماری هانس
146 بازدید

۵ رنگی که در ۲۰۲۲ در اکثر دکوراسیون داخلی ها خواهید دید..

در سال ۲۰۲۲ در دنیایی زندگی می کنیم که به طور غیر قابل بازگشتی تحت تاثیر پاندمی قرار گرفته است.

عادات جدید سبک زندگی جدید شکل گرفته و این موضوع بر نحوه رنگ آمیزی دکوراسیون خانه ما هم تاثیر گذاشته است.

در چند ماه آینده شاهد رنگهای روشن تر و تغییرات بیشتری خواهیم بود، در یک کلام رنگ برگشته است.

به گفته کارشناسان شاهد هستیم ، که مصرف کنندگان علاوه بر آنکه علاقمند هستند تا خانه های خود را به مکانی دلنشین و راحت تبدیل نماید ، مایل هستند که خانه باعث شادی و نشاط شان نیز بشود.

۱. به سادگی سبز باشیم

رنگ سبز چند سالی است که مد شده است، و در سال ۲۰۲۲ همچنان که ما به دنبال احساس نزدیکتر شدن به طبیعت هستیم، رنگ همچنان حاکم خواهد بود.

اگر به دنبال تعادل کامل جسارت و تطبیق پذیری هستید، سبز قطعا برای شما مناسب است.

سبز بین خانواده رنگ های ، زرد گرمتر و سایه های سردتر آبی در چرخه رنگ قرار می گیرد ،و صرف نظر از سبک شخصی شما ایجاد ترکیبات را آسان می نماید.

۲. مود آبی

سایه‌های آبی برای کسانی که می‌خواهند از رنگ‌های خنثی در اتاق دوری کنند. بهترین گزینه برای اتاق‌های غذاخوری  آبی خواهد بود. سایه ای مانند  رنگ آبی نیمه شب ، تیره و جذاب است و رنگ اشباع کامل برای یک منطقه ناهارخوری دراماتیک خواهد بود.

سال ۲۰۲۲ یک دوره کاملاً آبی را به ارمغان می‌آورد، به‌ویژه آبی میانه‌ای درخشان، سرد و گرم در عین حالی که روشنایی آسمان صاف را تداعی می‌کند ، به سادگی با سایر تون های میانی ترکیب می شود  و جلوه ای زیبا و آرامش بخش ایجاد می نماید.

۳. بنفش وارد میشود

پنتون از بنفش به عنوان رنگ سال رونمایی کرده است. این نشان دهنده تغییر و استقبال از رنگ بنفش و ته رنگ بنفش است که زمانی در دنیای رنگهای طراحی های داخلی منفور بودند.

رنگ بنفش باعث ترشح دوپامین در مغز میشود ، و ایجاد حس مثبت و جنب و جوش می نماید.

اگر تمایل ندارید که در انتخاب رنگ خود کاملا جسور باشید می توانید ته رنگی از بنفش را به فضای خود اضافه نمایید زیرا فضایی جذاب و هوس انگیز ایجاد می نماید.

۴. قلمرو رنگ های خنثی و طبیعی

علی رغم محبوبیت رنگ های پررنگ، برخی از افراد همچنان به دنبال این هستند که فضاهای خود را با آرامش و سادگی هر چه بیشتر غنی نمایند.

رنگ‌های خنثی گرم نیز  طرفداران خود را دارند و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست. یک پالت رنگ خنثی، همراه با آوردن گرما و تطبیق پذیری به فضا، می تواند فورا احساس راحتی و آرامش را در اتاق ایجاد کند.

رنگ‌های خنثی را برای فضاهایی که بیشترین استفاده را دارید، مانند راهروها و اتاق‌های نشیمن، توصیه میکنیم.

در میان رنگ ها خنثی‌  رنگ سفید مایل به قرمز که بسته به شرایط نوری شما می‌تواند گرم یا خنک دیده شود بسیار جذاب و دلنشین خواهد بود.

برای یک رنگ خنثی با گرمای اضافه،  میتوان از رنگ های زمینی استفاده بیشتری نمود. رنگ‌های ارگانیک جدید به‌طور فزاینده‌ای در حال رشد هستند، از رنگ‌های خاکی طبیعی مانند خاک رس و گچ گرفته تا رنگدانه‌های غنی‌تر که به حس گرمای سفال‌ها را تداعی می نمایند.

۵. بافت های هوس انگیز

این فقط خود رنگ ها نیستند که برای تزریق شخصیت استفاده می شوند. 

شستشوی بافت و سطوح نیز در سال پیش رو حضور پررنگی خواهند داشت. دستیابی یا افزایش قابلیت لمس برای ایجاد فضاهایی که حسی طبیعی، زندگی و آرامش بخش دارند، قطعاً در طراحی‌های داخلی زیادی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این مشاهدات با روند گسترده تری گره خورده است.بازگشت به صنعت و روش های قدیمی.این شامل گچ‌های آهکی و رسی، و استفاده از تکنیک‌های سنتی مانند استفاده از خشت و آجر در طراحی ها می باشد. در کنار این، تکنیک‌های قلم مو، اسفنج، کاردک، شانه چه انتزاعی‌تر و خشن‌تر و چه ریتمیک‌تر و کنترل‌شده‌تر همگی برای ایجاد ابعاد به فضا مورد نظر مجددا مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

Rate this post

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید