نورپردازی در دکوراسیون خانه و اصول و انواع آن

توسط تحریریه گروه معماری هانس
220 بازدید

نورپردازی در دکوراسیون خانه و اصول و انواع آن

نورپردازی در خانه

یکی از مهمترین مقوله در علم طراحی داخلی نورپردازی درست و اصولی دکوراسیون منزل است. اگر در دکوراسیون محیط جذابیت زیادی نداشته باشد می توان با نورپردازی در منزل دکوراسیون محیط را جذاب تر و زیباتر از حد معمول جلوه داد.

در اینجا راجع به “نورپردازی در دکوراسیون خانه و اصول و انواع آن” صحبت میکنیم.

در واقع تاثیر نورپردازی در طراحی دکوراسیون خانه اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین باید در انتخاب مکان نورپردازی و نحوه نورپردازی توجه زیادی داشته باشید. اتاق پذیرایی یک بخش بسیار مهم در خانه های ایرانی است، بنابراین اگر اتاق پذیرایی شما در قسمتی از خانه قرار دارد که به نور خورشید دسترسی ندارد در قسمت سقف کار نورپردازی را انجام دهید تا نور کافی در خانه پخش شود.

درست است که قدرت نورپردازی در زیباسازی خانه ها زیاد است، اما اگر نورپردازی به نحوه نادرست انجام گیرد تاثیر بلعکسی بر طراحی دکوراسیون خانه می گذارد و اتاق را کوچک کننده و ناخوشایند می کند. گروه معماری هانس می‌ توانند در زمینه انواع نورپردازی در خانه به شما کمک کنند.

اصول نورپردازی خانه

طبق اصول نورپردازی باید نورپردازی در خانه به نحوی انجام گیرد که اتاق را روشن تر و راحت تر جلوه دهد. به طور مثال نشیمن خانه یا اتاق پذیرایی از قسمت هایی است که برای برگزاری مجالس و مهمانی هایی که تدارک دیده اید استفاده می‌ شود یا بسیاری از افراد در قسمت نشیمن خانه در حال مطالعه یا تماشای تلویزیون هستند بنابراین روشنایی این قسمت از خانه باید قابل کنترل باشد.

برای تامین نور این قسمت از خانه باید از تجهیزات نورپردازی استفاده کنید و اگر در استفاده از تجهیزات نورپردازی زیاده روی کنید ضمن پر نور شدن و اذیت شدن چشم ها رنگ دیوار ها ناجور نمایان شده و اتاق سبکی نادرست می گیرد. البته سعی کنید تجهیزات نورپردازی را در مکان مناسب قرار دهید تا حس آرامش بیشتری در محیط ایجاد شود. برای مثال نباید از تجهیزات نورپردازی در مقابل صفحه تلویزیون استفاده کرد، چرا که در دید مشکل ایجاد می نماید و دکور را به هم می زند.

انواع نورپردازی در خانه

نورپردازی انواع مختلفی دارد ، که اینجا چند مورد را معرفی میکنیم .

۱.نور کاربردی

۲.نور تاکیدی

۳.نور مودی

Rate this post

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را بنویسید